TERMOTÖÖTLEMINE

Tuhandeid aastaid on puitu kuumutatud, et kaitsta seda mädaniku vastu. Tööstuslik puidu töötlemine termiliselt sai võimalikuks vaid mõnikümmend aastat tagasi.

Töötlemine toimub valdavalt temperatuuril 170-230°C selleks spetsiaalselt ehitatud kuumkambris ehk termoahjus. Temperatuur sõltub sellest, mis liiki puitu töödeldakse ja mis tüüpi omadusi on vaja.

Termilise töötlemise käigus ei kasutata kemikaale – kogu protsess toimub kuuma õhuga, kuhu lisatakse veeaur – see teeb termiliselt töödeldud puidu keskkonnasõbralikuks.

Termotöödeldud puidu põhiomadused:

Tugevus ja pikem kasutusiga

Termotöödeldud puit on oma omadustelt luksuslikust troopikapuidust taseme võrra kõrgemal.

Puidu termilise töötlemise käigus hävitatakse kõik selle elusorganismid (putukad ja nende vastsed, bakterid ning halllitus, seened ja nende eosed), mis teeb selle äärmiselt vastupidavaks biokahjustustele. Samuti aurustub puidus olev vaik okaspuu puidust. Termotöödeldud puit on ka väga kulumiskindel. Tänu puidustruktuuri muutustele on termopuit tavapuidust tunduvalt kulumis- ja tulekindlam.

Termotöödeldud puidu kasutusiga on tavapuidu omast isegi kuni 25 korda pikem.

Stabiilsus

Termotöödeldud puidu tasakaaluniiskuse tase on praktiliselt null ning selle võime veeauru imada on samuti nullilähedane. Tänu sellele ei deformeeru termopuit niiskuse mõjul nagu naturaalpuit.

Termopuitu ei teki aja jooksul ka mingeid struktuurimuutusi – ei mädane, kooldu ega lõhene.

Ökoloogilisus

Termopuit on ökoloogiliselt puhas ja tervisele ohutu toode, kuna puidu termilise töötlemise käigus ei kasutata mingeid keemilisi ühendeid. Töötlemisel kasutatakse ainult temperatuuri ja veeauru.

Effektsus

Termotöödeldud puidul on suur esteetiline potentsiaal, mis on kauni välimuse, kujunduse ja originaalsuse põhiteguriks. Termotöödeldud puit on sileda pinnaga, eredama värvusega, kogu puidupinda katva intensiivse läikega ning selgelt nähtava puidufaktuuriga.

Termopuit sobib kasutamiseks ideaalselt nii sise- kui ka välisruumides.

Termopuidust valmistatud toodete kasutuskohad siseruumides on nt seinad, laed, põrandad, saunad, sisustuselemendid ja mööbel. Välistingimustes kasutatakse termopuitu hoonete fassaadidel, õueala ehitiste juures (terrassid, aiad) ning tisleritoodete valmistamisel (uksed, aknad, mööbel).

Välistingimustes muutub termiliselt töödeldud puit tuhmiks UV-kiirte ja ilmastiku mõjul. Selle vältimiseks soovitame puidu pinda töödelda UV-kiirte eest kaitsva vahendiga.

Pakume ka termotöötluse teenust.

Okaspuu al 150€/m3 +km

Lehtpuu al 200€/m3 +km